Štáblovice - Těškovice  6:0 (3:0)

• branky: 0
  • Dalibor Illík, Libor Brož - zranění
  • Petr Kupka, Tomáš Rek - omluveni

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli na hřiště Štáblovic. Zápas začal s malým zpožděním, protože jsme čekali na dojezd našich fanynek, které nám přivezly novou sadu dresů (měli jsme špatné rozlišení). Domácí začali očekávaným náporem, který se nám ale nepodařilo zachytit a již ve  po standartní situaci a následné hlavičce k pravé tyčce inkasujeme na 1:0. V 10´ centrují domácí míč z pravé strany hřiště a nikým nepokrytý útočník v pohodě zvyšuje hlavičkou do šibenice na 2:0. V 17´ se dostáváme po chybě domácích do střeleckého zakončení, ale pronikajícího Vojtu Vavrečku zastaví domácí za cenu faulu. Nařízený přímý kop z kopačky Vladimíra Šenka končí odrazem od zdi domácích, následuje dorážka Ondry Strojila končící na pravé tyči a pak vsítění branky Matěje Krayzla, která však nebyla uznána pro offside. Ve 20´ se dostáváme do střeleckého zakončení, ale hlavička Daniela Krayzla končí nad domácí brankou. Ve 24´ uděláme chybu v rozehrávce před vlastní šestnáctkou a domácí nemilosrdně trestají na 3:0. Do konce poločasu musí Roman likvidovat ještě dvě gólovky domácím sražením na roh.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem neinkasovat a pokusit se o zkorigování výsledku. Jenže v 53´ končí střela domácích sražením za naší obranu, kde následuje dorážka zcela osamělého útočníka na 4:0 (dle našeho postavení jasný offside). V 56´ vybojuje Ondra Strojil míč na polovině hřiště, zatáhne po pravé straně a jeho křižnou střelu vyráží gólman na roh. Po jeho rozehrání následuje závar v domácí šestnáctce a odkop míče. V 58´ zakončují domácí rychlý break po levé straně střelou, kterou Roman vyráží na roh. Další dva následné střelecké pokusy domácích končí v náručí Romana. V 70´ zakončují domácí křižnou střelou z pravé strany těsně vedle naší branky. V 72´ zahrává Ondra Strojil přímý kop, který bohužel končí odrazem od zdi domácích a jeho následná dorážka je opět sražena. V 72´ se domácí dostávají středem hřiště do naší šestnáctky a po pohotové otočce a střele k tyči zvyšují na 5:0. V 76´ pak zakončují domácí po rychlém breaku po levé straně tvrdou střelou, kterou si Roman sráží do sítě – 6:0. V závěru utkání vybojuje střídající Ruda Barkócy míč, přisune ho dalšímu střídajícímu Tomáši Krčmářovi, jehož střelu z šestnáctky domácí gólman vyráží.

Co říci závěrem: Z naší strany šlo o absolutně nepovedené utkání. Úvod zápasu nás zastihnul nekoncentrované a již v desáté minutě jsme prohrávali 2:0. Naše mužstvo předvedlo unavený a ospalý výkon, se kterým jsme domácím nemohli konkurovat. Ti nás tak předčili v nasazení, důrazu, rychlosti, kombinaci, a hlavně ve střelecké produktivitě.

Příští utkání: Těškovice - Stěbořice, Sobota 4.5.2024 od 16:00 hod.